Panele winylowe to świeży produkt na rynku w naszym kraju. Wiele ludzi może mieć niedobre skojarzenia, kiedy słyszy nazwę panele winylowe. Najpewniej ma wtedy przed oczami produkty z minionej epoki, które kojarzone są z słabym standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to jednak coś absolutnie innego. Gdynia to miejsce, gdzie to rozwiązanie jest coraz bardziej powszechne. Dziś przybliżymy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i gdzie możesz je stosować.

Sprawdź właściwości paneli winylowych

Panele winylowe są złożone zazwyczaj z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za uszczelnianie powierzchni. Poniżej warstwy wierzchniej znajduje się powłoka z drukiem wzoru podłogi – najczęściej jest to naśladowanie drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją wysoką trwałość panele winylowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Często stosuje się je w bibliotekach, budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety paneli winylowych?

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak dużą popularnością. Ze względu na swoje świetne parametry i odpowiednią cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród najistotniejszych plusów podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Wybór wzorów

Aktualnie na rynku znajduje się tak dużo typów paneli winylowych, że na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie, poza standardowymi, drewnianymi wzorami istnieją również ceramiczne czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Parametry akustyczne podłóg winylowych są szczególnie prawidłowe, panele wygłuszają odgłos, który wytwarza się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, szczególnie te elastyczne; większa część z nich montuje się poprzez bez użycia kleju, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

__________

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według naszego doświadczenia stanowczo – tak. Przejrzyj okoliczne firmy proponujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy ogólnie w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego domu.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/