Przed każdą osobą, która buduje lub remontuje dom lub mieszkanie, znajduje się podobne pytanie: jakiego typu podłogi drewniane będą najlepsze? Czy lepiej zdecydować się na podłogi laminowane, czy może podłogi winylowe (Trójmiasto)? Które będą bardziej wytrzymałe i prezentować się lepiej? Z jakiego powodu w ogóle zainwestować w podłogi drewniane, a nie na przykład takie wykonane z innych materiałów? Wątpliwości jest mnóstwo i przynajmniej na część z nich postaramy się dziś znaleźć odpowiedź. 

Podłogi laminowane – czy to dobry wybór?

Pierwszym zagadnieniem, nad którym zdecydowanie warto się zastanowić, są podłogi laminowane (Gdańsk). Charakteryzują się one tym, że zbudowane są z paru warstw, na wierzchu których jest laminat. To, czy podłogi laminowane należą do wytrzymałych i opłacalnych, jest zależne w w dużym stopniu od jakości ich wykonania. Warto zatem postawić na renomowane sklepy i producentów, pośród których warto wyszczególnić między innymi http://domistyl.pl/. Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto – w każdym z tych miejsc kupić można podłogi laminowane bardzo dobrej jakości. 

A może podłogi winylowe będą lepszym rozwiązaniem?

Podłogi winylowe za to charakteryzują się znacznie mniej rozbudowaną konstrukcją. Mimo to gwarantują doskonałą ochronę przed wszystkimi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak chociażby upadki ciężkich przedmiotów czy niefrasobliwość zwierzaków domowych. Panele winylowe są również wodoodporne i w szerokim pojęciu po prostu cechujące się uniwersalnością. Polecamy w dużej mierze te ze sklepu Dom i Styl. Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto – tam znajdziemy podłogi winylowe doskonałej klasy. Zdecydowanie polecamy, by zainwestować w to rozwiązanie, ponieważ lista argumentów przemawiających za tym jest tutaj bardzo długa.