Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się między poziomami. Istotna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednakże nie mniej istotny jest kształt i forma. Dziś nakreślimy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody świetnie wyglądały w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu istotne informacje o najbardziej popularnych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego pomieszczenia.

Schody w stylistyce minimalistycznej

Gdy w twoich pomieszczeniach panuje styl minimalistyczny, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których budowa jest wyjątkowo uproszczona. Najlepiej sprawdzi się tu najprostsza barierka – na przykład taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni posiadasz absolutną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać również z szerokiej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do materiału wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Obszar pod schodami można zorganizować na wiele sposobów. Istotne będzie to w szczególności w mniejszych pomieszczeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. By ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest również połączenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej wprost do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Jak wiadomo schody poza swoją podstawową funkcją są istotnym punktem każdego domu. Ze względu na swoją wielkość, a także powiązanie dwóch przestrzeni, mocno ściągają na siebie uwagę. Schody są więc kluczowym fragmentem każdego wystroju i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl