W ostatnim czasie aromaterapia zyskuje coraz bardziej na popularności. W znacznej ilości miejsc zobaczymy przeróżne rodzaje kadzideł. Najbardziej popularne są kadzidła patyczki, ale w internecie znajdziemy także inne ich formy. Jeżeli ciekawi Cię jak rozluźnić się po męczącym dniu w pracy, wypróbuj te wonne substancje.

Wszystkie rodzaje kadzidełek, które tu przedstawiamy, dostaniesz w sklepie internetowym Ezolove – kadzidła

Jak używać kadzideł naturalnych?

Kadzidła naturalne wyróżniają się przede wszystkim strukturą, w jakiej możemy je dostać. Na ogół natrafimy na wiązanki ziół i drewienek w jednym kawałku. Kupując ten wytwór widzimy dogłębnie co zawiera, nie ma w nim nienaturalnych aromatów czy też domieszek. W trakcie spalania tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu zastosowania tego kadzidła wystarczy podpalić pęczek ziół albo drewienko, które kolejno można odłożyć na podstawkę albo po prostu mieć w ręku i poczekać aż zapach rozprowadzi się w mieszkaniu.

Charakterystyka kadzideł stożkowych

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa struktura. Jeżeli tylko posiadamy odpowiednią podstawkę to zapalenie ich będzie wyjątkowo atrakcyjne. Kadzidła te wyróżniają się przeciwnym dymieniem, czyli powstaje ono od dołu. Jest to idealny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, ze względu na oryginalny kształt i efekt, będą rewelacyjnympodarunkiem.

Kadzidła posiadają różne olejki eteryczne, dzięki czemu możemy kupić je w różnych zestawieniach zapachowych. Ich zastosowanie potrafi przynieść ulgę w migrenach albo bólach stawów i mięśni, co tym bardziej pokazuje, że będzie to perfekcyjny prezent dla bliskiej Ci osoby.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy kupić je także w supermarketach. Patyczki obklejone są zasuszoną i zmieloną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są niesamowicie łatwe w użyciu, wystarczy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie lecieć dym, można ugasić ogień. Kadzidełka możesz wsadzić do naczynka, które będzie je trzymać w pionie, umieścić na podstawce, albo wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są tradycyjnymi kadzidłami pochodzącymi z Nepalu. Stworzone są rozkruszonych ziół i przypraw, zawinięte w papier i ostatecznie przeważnie opryskane olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być wykorzystywane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie należy ich zapalić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak aby się powoli tliła. Sznureczki wypalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pozostawiają po sobie miły zapach.

Które kadzidło jest najlepsze? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i preferencjami. Jeśli lubisz mocne ziołowe zapachy – sięgnij po kadzidło naturalne. W momencie kiedy wolisz powszechne, łatwo dostępne produkty, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo pozostające w pomieszczeniu aromaty otrzymasz jeśli zakupisz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast podoba Ci się idea terapii wzrokowej, albo potrzebujesz prezentu dla przyjaciela – postaw na kadzidełko stożkowe, super jeżeli będzie w zestawie z podstawką.