Podłoga z drewna to marzenie mnóstwa ludzi budujących nowe mieszkanie. Zakup drewnianej podłogi to spory wydatek, toteż warto pomyśleć nad tym, jak prawidłowo o nią zadbać. Konserwacja podłóg drewnianych to niełatwa kwestia – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Szeroki wybór produktów do drewnianych podłóg znajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Podłoga lakierowana

Podłoga pokryta lakierem to jeden z najczęściej spotykanych gatunków podłóg sosnowych. Dobrej klasy lakier gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Aby zapobiec czynnikom, które stanowią zagrożenie dla twojej podłogi sosnowej – pamiętaj o podstawach. Regularne odkurzanie podłogi sosnowej, najlepiej główką z miękkim włosiem, efektywnie przedłuży jej piękny wygląd. Po odkurzaniu należy umyć podłogę na mokro. Miękka szmatka, solidnie wykręcona z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody powinieneś wlać specjalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Drewniana podłoga olejowana – naturalne zabezpieczenie desek

Podłogi pokryte olejem zrobione są w stu procentach z drewna, które później zostaje impregnowane olejem. Nie można ukryć, że impregnowane olejem podłogi drewniane posiadają niezwykły czar, który sprawia, że pomieszczenie zyskuje charakter. Ten typ podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się zwierzęta. Choć olej sprawia, że są wysoce odporne, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Tak, jak w przypadku podłóg lakierowanych, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę olejowaną należy zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Środek ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. Gdy skazy są na tyle widoczne, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – postawmy na renowację. Twardy wosk do podłóg zostawi na podłodze warstwę chroniącą drewno.