Na pewno w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest koniecznością. Należy w związku z tym uczyć maluchy innego języka od maleńkości. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku możliwość poznania języka angielskie bardzo szybko. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem aby zgłębić więcej informacji o nauce języka obcego przez dzieci.

Nauka języka obcego – dlaczego warto zacząć w młodym wieku?

Niektórzy pojawiają mit że małe dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej liczby informacji, tak aby naukę można było uznać za sensowną. Jest to nieprawda, z tego powodu, że nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka świetną zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest – – doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, ze względu na to, że pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w dorosłym życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą aby nawiązać nowe znajomości.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe, dążące aby uczniowie swobodnie posługiwali się w mowie i w piśmie zarówno językiem ojczystym a także obcym na dokładnie tym samym poziomie. Dzięki temu możliwe jest zgłębienie wiedzy i umiejętności językowych w rozszerzonym stopniu.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Miej w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie uczy się języka obcego. Aczkolwiek zwykle po dłuższym czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować zdania, poznaje zwroty w języku obcym i zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że w początkowym okresie nie warto uczyć dziecka gramatyki.