Panele fotowoltaiczne są szybko rozwijającą się technologią, która poprawia komfort życia jego użytkowników. Spora część osób jest świadoma co oznacza ten termin, jednak tylko nieliczni interesowali się tym tematem na tyle, by zdobyć wiedzę, w jaki sposób działają pojedyńcze elementy tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są kluczową częścią w fotowoltaice. Firma Solcity – https://solcity.pl/falowniki-solaredge/ z Białegostoku działa przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia działanie instalacji przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad montażem tych paneli, czy jesteś już ich właścicielem to z pewnością zdobycie informacji w tym zakresie będzie korzystne.

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do inwersji stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ od niego zależy jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego prawidłowe zabezpieczenie. Wyglądem przypomina skrzynkę i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. Podczas pracy paneli monitorują wydajność każdego modułu i wysyłają wszystkie informacje do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Zyskaj więcej za pomocą technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia opierająca się na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas pracy nad projektem. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zniwelować ryzyko zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz wydajność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do działania razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.