Podczas urządzania salonu czasami trudno jest zdecydować się na odpowiednie meble. Tym bardziej że na rynku można znaleźć nie tylko mnóstwo różnych modeli, ale też materiałów. Nieustannie bardzo wysoką popularnością cieszą się meble z metalu. Mimo że kojarzone są one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to sprawdzą się w większości aranżacji, a dodatkowo są niezwykle użyteczne. Z jakich powodów opłaca się wybrać metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Jakie są podstawowe zalety mebli metalowych do salonu?

Meble metalowe mają mnóstwo zalet, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego wnętrza.

  • Metalowe meble są wyjątkowo wytrzymałe. Metal jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia – kupno mebli z metalu będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Metalowe meble nie są skomplikowane w czyszczeniu. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz nietrudno zachować go w czystości. Nie wymaga on także dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnowanie czy używanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji.
  • Metal sprawdza się w wielu wnętrzach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w większości wnętrz i można je łączyć z różnymi materiałami.
  • Metalowe meble spotykane są w różnych kolorach. Metalowe meble nie ograniczają się do jednego koloru – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe warianty.

metalowe akcenty we wnętrzu

Przy jakich stylach sprawdzą się meble z metalu?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się jedynie pomysłowość projektanta. Najczęściej jednak wykorzystywane są w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do wnętrza będą właśnie meble metalowe.
  • Styl minimalistyczny wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Powinno się zrezygnować z wszelkich dekoracji, a każdy przedmiot czy mebel powinien mieć swoją funkcję. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego wnętrza najczęściej mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim klimatem fabryki. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, gdyż są oryginalne oraz proste.

Z jakimi tworzywami metal prezentuje się najlepiej?

Meble wykonane z metalu zwykle charakteryzuje prostota. Metal estetycznie będzie prezentował się zestawiony z naturalnym drewnem – mowa tu zwłaszcza o gatunkach takich, jak akacja czy dąb. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tych powodów warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.