Księgowość uproszczona stanowi typ księgowości, którą prowadzą jednostki, ugrupowania prawne bądź spółki partnerskie, w kwestii których zarobki na rękę za miniony rok kalendrarzowy nie przekroczyły 2 000 000 euro.

W przypadku gdy wymieniona granica okaże się przekroczona, to konieczne jest nadzorowanie dokumentów handlowych, mianowicie pełnej księgowości. Schematy księgowości uproszczonej to dla przykładu: karta należności podatkowej, powinnościowa pozycja obrotów oraz wydatków, podatek od wpływów ewidencjonowanych.

Księgowość uproszczona zawiera dużo dobrych stron, na przykład prostota jej nadzorowania, niewielkie wkłady, sposobność monitorowania okoliczności rynkowych, które odbyły się w firmie jak również alternatywa prowadzenia porządku materialnego z zastosowaniem projektu księgowego oraz księgowości w sieci.

Księgowość uproszczona dotyczy nietrudnych przepisów gromadzeniadokumentów finansowych. Można nadzorować ją jindywidualnie.  


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat księgowości? Przeczytaj na: księgowość Marki Perita, księgowość Gdynia, księgowość Skierniewice